‘Erik ten Hag (55) in beeld om nieuwe bondscoach te worden’

VoetbalspelerErik ten Hag begon dit seizoen als manager van Bayer Leverkusen maar al na een aantal competitiewedstrijden werd hij ontslagen. Maar wellicht gaat hij binnenkort wel weer aan de slag in de functie als bondscoach.

Hij wordt namelijk gelinkt om de nieuwe bondscoach te worden van Zweden. Dat heeft het heel erg lastig in de kwalificatiereeks in aanloop naar het wereldkampioenschap van 2026 en er moet welhaast een wonder gebeuren om dat toernooi nog te bereiken. Het werd Jon Dahl Tomasson, de oude bondscoach, fataal, wat niet zo’n hele grote verrassing was, want met toppers als Alexander Isak en Viktor Gyökeres in het team werd er gelijkgespeeld tegen Slovenië (2-2) en achtereenvolgens verloren van Kosovo (2-0), Zwitserland (0-2) en weer Kosovo (0-1).

“Erik ten Hag genoemd als nieuwe bondscoach van Zweden”

Om het WK toch nog te bereiken moet Zweden zijn resterende twee kwalificatiewedstrijden winnen en mag Kosovo geen enkel punt meer pakken. Vervolgens moet dat laatste land ook nog eens ingehaald worden op doelsaldo, dat momenteel -5 (Zweden) ten opzichte van -1 (Kosovo) is. Het is bijna een utopie om dat te bewerkstelligen, maar de wonderen zijn de wereld nog niet uit. En het is natuurlijk wel de vraag of Ten Hag dit ziet zitten.

Jop van Kempen van Het Parool onthulde gisteren dat er nog geen contact is tussen Ajax en de Tukker: “Vorige week had Ajax nog geen lijntje uitgegooid. Ik sprak met iemand die goed is met Ten Hag en hij zei dat hij nog niet gepolst was. Zijn werkwijze vereist eigenlijk wel een voorbereiding. Zijn manier van opbouwen en druk zetten hebben meer tijd nodig dan dat je krijgt als je nu instapt.”

Het bericht ‘Erik ten Hag (55) in beeld om nieuwe bondscoach te worden’ verscheen eerst op Voetbalvisie.